<>
YOUR INTERNET EXPLORER IS NO LONGER SUPPORTED

You are using an old version of .
To improve your experience using our website, we strongly recommend to update your browser to its latest version or download one of the following browsers:

Google Chrome (recommended): Download here
Mozilla Firefox: Download here
Microsoft Edge: Only available with Windows 10
Microsoft Internet Explorer (IE9+): Only available with Windows Vista and upwards

Ekonomia na co dzień

Ogrzewanie gazem

Decydując się na zakup nieruchomości częstokroć koncentrujemy się na jej estetyce, położeniu, dostępności do komunikacji, internetu i sklepów. Jest jednak grupa czynników, które również powinny skupić naszą uwagę, albowiem to one w przeważającym zakresie kształtować będą komfort finansowy naszego zamieszkiwania w nowym lokum. Czynnikami tymi są efektywność energetyczna budynku oraz koszty jego ogrzewania. O efektywności energetycznej przeczytacie Państwo w kolejnym artykule, dziś natomiast zatrzymajmy się przez chwilę na temacie kosztów związanych z ogrzewaniem.

Ekonomia na co dzień

Umowa darowizny

Chcąc zdefiniować pojęcie darowiny, możemy przyjąć, iz jest to rodzaj umowy nazwanej prawa cywilnego, która ma na celu nieodpłatne przysporzenie obdarowanemu korzyści. Czyli wzbogacenie obdarowanego kosztem majątku darczyńcy. W regulacjach prawa polskiego przepisy dotyczące darowizny są zawarte w księdze trzeciej (tytuł XXXIII) Kodeksu Cywilnego.

Ekonomia na co dzień

Zaliczka, zadatek, przedpłata – czym się różnią?

Wykonując codzienne transakcje zakupu i sprzedaży, możemy się spotykać z pojęciami typu zaliczka, zadatek oraz przedpłata. Niejednokrotnie pojęcia te wykorzystywane są zamiennie. Jednak skutki prawne wręczenia sprzedającemu zadatku lub zaliczki są odmienne. Różnice te są widoczne szczególnie wówczas, gdy umowa nie zostanie zrealizowana.

Styl życia

iPhone11 premiera

Zgodnie z zapowiedziami Apple'a, już 10 września odbędzie się światowa premiera iPhone 11 Pro. Tak jak już od kilkunastu lat, tak w tym roku początek roku szkolnego zbiega się z prezentacją nowego urządzenia giganta z Cupertino. Nie jest to niczym niezwykłym, choć co bardzo ciekawe, data debiutu iPhone'a nie była jeszcze do niedawna oficjalnie znana. Trwało to do momentu, gdy serwis iHelp BR znalazł zrzuty ekranu iPhone'a z systemem iOS 13 oraz iPada z iPadOS 13 w plikach źródłowych nowego systemu operacyjnego.

Ekonomia na co dzień

Kredyt konsolidacyjny. Taniej, czyli drożej.

Rynek finansowy oferuje szereg możliwości pożyczkowych. Jedną z nich jest dostępny w bankach – kredyt konsolidacyjny. Daje on możliwość przekształcenia kilku comiesięcznych rat na jedną niższą płatność, co może przynieść niebagatelną ulgę w domowym budżecie. Rozważając jednak takie podejście należy pamiętać, że w całkowitym rozrachunku będzie to rozwiązanie zauważalnie droższe.
LendOn.pl © 2007 - 2019