Ekonomia na co dzień

Jak bezpiecznie używać kart zbliżeniowych

Wbrew krążącym legendom karty zbliżeniowe są bezpiecznym środkiem płatniczym. Pod warunkiem, że zadbamy o kilka aspektów. Zobacz, jak się chronić przed utratą pieniędzy z konta poprzez kartę zbliżeniową.

Kto powinien zadbać o bezpieczeństwo karty zbliżeniowej: bank czy użytkownik?

Jak już powiedzieliśmy sobie w jednym z poprzednich wpisów dotyczących kart płatniczych, rezultaty korzystania z dobrodziejstw kart bankowych dotykają zarówno instytucję, która je wydaje, jak i użytkowników. Po jednej i po drugiej stronie występują zatem pewne obowiązki, pośród których konieczność zapewnienia bezpieczeństwa transakcji wydaje się najistotniejszym. Statystycznie karty są bezpiecznym środkiem płatniczym, o ile tylko o to zadbamy.

O ile jednak wydawca karty (a także jej operator) zapewniają ich funkcjonowanie dzięki utrzymaniu systemów informatycznych, o tyle jej konsument zobowiązany jest do użytkowania plastiku zgodnie z obowiązującym regulaminem. Od użytkownika i od tego, w jaki sposób posługuje się kartą, zależy nie tylko poziom wypracowanego zadłużenia, ale także bezpieczeństwo transakcji. Niezależnie bowiem od typu wykonywanej płatności (zakup w internecie, sklepie stacjonarnym, płatność Blikiem) użytkownik karty powinien zwracać uwagę nasposób w jaki transakcja jest realizowana. Płatność realizowana z wykorzystaniem autoryzacji PIN’em jest tak samo narażona na fraud jak płatność zbliżeniowa. Liczba transakcji nieautoryzowanych stanowi jednak tylko promil wszystkich zrealizowanych właściwie.

Czy każda karta posiada funkcję płatności zbliżeniowej?

Jakiś czas temu, instytucje finansowe poszukując nowych metod przyciągnięcia klientów i wzbudzenia ich zainteresowania unikalnymi produktami, rozpoczęły wydawanie kart pozwalających na realizację płatności w trybie zbliżeniowym. To bardzo wygodny i szybki sposób płacenia. Jednym z elementów charakteryzujących ten szczególny sposób realizacji zakupów jest relatywnie niski limit transakcji. Znajduje to uzasadnienie, jako ochrona w przypadku kradzieży karty, pozwalając ograniczyć potencjalne straty do minimum. Bank wydając kartę z ogromnym prawdopodobieństwem wyposaży ją w funkcję zbliżeniową. Zrobi tak nie pytając nas o zdanie, ponieważ wynika to z dwóch kwestii – po pierwsze z oszczędności – bank zamawia u producenta masowo jeden rodzaj kart, po wtóre natomiast z dążenia do „ułatwienia” użytkownikom karty realizacji płatności. W ten prosty sposób bank ogranicza koszty produkcji i obsługi oraz podnosi liczbę transakcji kartami dzięki czemu zarabia dodatkowo na prowizjach.

Pamiętać jednak należy, że finalna decyzja o aktywacji funkcji zbliżeniowej należy do konsumenta.

Czy karta zbliżeniowa na pewno jest bezpieczna?

Choć karta zbliżeniowa jest obecna na rynku od niedawna, powstało już wiele teorii na temat „jak łatwo jest dokonać nadużycia” przy pomocy smartfona. W wielu popularnych i nie do końca fachowych serwisach, eksperci – teoretycy produkują apokaliptyczne koncepcje oszustw, na które podatni są konsumenci. Jedną z bardziej popularnych koncepcji jest ta według, której w tłumie podróżnych przemieszczających się w środkach komunikacji miejskiej grasują na wskroś nieuczciwi osobnicy wraz z czytnikami, dzięki którym ściągają niepostrzeżenie z naszych kart zbliżeniowych 50 złotych. Skąd biorą się tego typu pomysły na mrożące krew w żyłach historie? Częstokroć z nieznajomości produktu i technologii. Co prawda opisana powyżej teoria jest możliwa do praktycznego zastosowania, ale istnieje pewne „ale”. Zasięg radiowy karty wynosi w optymalnych warunkach około 5 cm. Oznacza to, że nie da się jej aktywować z większej odległości. Karta wchodzi w interakcję z terminalem, którym jest aktywowana. Terminal z kolei posiada swój unikalny numer identyfikujący zarówno urządzenie, jak i punkt, w którym zostało ono zainstalowane. W efekcie, próba oszustwa oraz jej autor zostałyby szybko zidentyfikowane.

O wiele większe prawdopodobieństwo nadużyć niesie ze sobą „standardowa” kradzież karty zbliżeniowej i wykorzystywanie jej do czasu zablokowania przez bank. W takim jednak przypadku konsekwencje mogą być zredukowane do minimum. Sytuacja taka jest rezultatem rekomendacji Rady ds. Systemu Płatniczego działającej przy NBP. Według niej, konsument ma prawo żądać od banku zablokowania możliwości zbliżeniowego płacenia kartą. Mechanizm ten po stronie banków nie zawsze jest jednak wspierany. W przypadku jednak, gdy zgłoszony został taki wniosek, lecz z uwagi na brak stosownej procedury lub niedostatków technologicznych nie został on przez bank zrealizowany, ma to swój skutek prawny – od tego momentu bank ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie “nie nasze” płatności zbliżeniowe kartą. Regulacja ma zastosowanie nawet wówczas, jeśli po utracie karty klient spóźni się z jej zastrzeżeniem.

Plastik czy komórka?

Wraz z rozwojem płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą karty z funkcją obsługującą takie procesy na rynku zaistniały kolejne usługi, tym razem realizowane o technologię NFC. Technologię dostarczaną co prawda przez producentów smartfonów, ale bardzo szybko zaadoptowaną dla usług finansowych. NFC (Near Field Communication) to radiowy standard komunikacji wysokiej częstotliwości na krótką odległość (do 20 cm). Podobnie, jak w przypadku karty zbliżeniowej, tak i w przypadku NFC możliwym jest dokonanie swoistego nadużycia. W tym przypadku jest to czynność relatywnie prosta, a wymagająca jedynie instalacji odpowiedniego oprogramowania. Pytanie jednak, w jakim celu ktoś miałby poznawać historię kilku naszych ostatnich transakcji zapisanych na karcie W żadnym wypadku nie ma to wpływu na stan naszego konta.

Jak bezpiecznie używać karty zbliżeniowej?

Równie szybko, jak powstają sposoby dokonywania wyłudzeń, tak samo dynamicznie kreowane są strategie obronne. Z punktu widzenia użytkownika, to oczywiście dobra wiadomość. Wszystko jednak opiera się na tym, aby rekomendacje instytucji finansowych dostarczających swoje usługi realizowane w ramach transakcji zbliżeniowych stały się normą po stronie ich konsumenta. Generalnie, zarówno użytkowanie karty, jak i jej przechowywanie winno odbywać się odpowiednich warunkach. I tak jeżeli jesteśmy posiadaczem dwóch kart zbliżeniowych, nośmy je razem w portfelu. Wyeliminuje to techniczną możliwość odczytu danych lub wykonania transakcji przez osobę nieuprawnioną. W przypadku, gdy dysponujemy jedną kartą, postarajmy się o specjalne etui ograniczające dostęp fal radiowych do karty. Realizując transakcję w punkcie z terminalem, zanim zdecydujemy się zbliżyć kartę, przyjrzyjmy się, czy na terminalu wyświetlona jest właściwa kwota.

Kwota
0 ZŁ+

 

OKRES SPŁATY POŻYCZKI TO 30 DNI

  • Termin spłaty
  • Prowizja
    464.70
  • Oprocentowanie
    17.70
  • Do spłaty
    3482.40
  • RRSO
    514 %

Dodaj kod rabatowy

×
Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego

KIM Finance Sp. z o.o.

  1. Imię, nazwisko (nazwa) i adres (siedziba) kredytodawcy lub pośrednika kredytowego
Kredytodawca: KIM Finance Sp. z o.o.
KRS 0000600780, REGON 363690880, NIP
7010545986
ul. Hoża 86/410, 00-682 Warszawa
Adres: ul. Hoża 86/410, 00-682 Warszawa
Numer telefonu: +48 22 388 64 44
Adres poczty elektronicznej: info@lendon.pl
Numer faksu: NIE DOTYCZY
Adres strony internetowej: www.lendon.pl, www.lendon.com.pl
POŚREDNIK KREDYTOWY: CREAMFINANCE POLAND Sp. z o.o.
Adres: Al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa
Numer telefonu: +48 22-388-64-44
Adres poczty elektronicznej: info@lendon.pl
Numer faksu: NIE DOTYCZY
Adres strony internetowej: www.lendon.pl,
www.lendon.com.pl

 

  1. Opis głównych cech kredytu
Rodzaj kredytu Pożyczka na dowolny cel konsumpcyjny
Całkowita kwota kredytu
Maksymalna kwota/suma (jeżeli nie przewidziano
maksymalnej kwoty) wszystkich środków pieniężnych, które zostaną Panu/Pani
udostępnione
{Loans.Amount} PLN
Kwotę pożyczki ustala się, uwzględniając regularne
dochody, bieżące zobowiązania kredytowe oraz historię kredytową.
Terminy i sposób wypłaty kredytu
W jaki sposób i w jakim
terminie otrzyma Pan/Pani środki pieniężne
Pożyczka wypłacana jest Pożyczkobiorcy przelewem na Rachunek Bankowy Pożyczkobiorcy niezwłocznie,
przy czym nie później niż w terminie 4 dni roboczych od momentu przesłania Pożyczkobiorcy informacji
o przyznaniu Pożyczki.
Czas obowiązywania umowy Pożyczka została udzielona na {Loans.Term} dni. Umowa Pożyczki zawarta jest na czas
określony do dnia spłaty Całkowitej Kwoty Pożyczki wraz z należnymi odsetkami, opłatami i prowizjami
wynikającymi z Umowy Pożyczki.
Zasady i terminy spłaty kredytu Pożyczkobiorca zobowiązany jest zwrócić kwotę Pożyczki, powiększoną o Prowizję i Odsetki kapitałowe,
wynikające z Umowy Pożyczki, poprzez wpłatę wymagalnych należności na Rachunek Bankowy do Spłaty w
terminie wskazanym w Umowie Pożyczki.

Termin spłaty pożyczki: {Loans.duedate_date}

Kwoty wpłacone przez Pożyczkobiorcę na rzecz Pożyczkodawcy będą zaliczane kolejno na poczet:

a). kosztów postępowania sądowego i egzekucyjnego, jeśli wystąpiły;

b). Odsetek za opóźnienie w płatności Pożyczki, jeśli wystąpiły;

c). Odsetek kapitałowych;

d). Prowizji;

e). kwoty Pożyczki.

 

Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta
Jest to suma wszystkich
środków pieniężnych, które kredytodawca udostępnia Panu/Pani oraz wszelkie koszty,
które zobowiązany/a będzie Pan/Pani ponieść w związku z umową o kredyt
Całkowita Kwota (do spłaty): {Loans.PLRepayable} zł

Na którą składają się:
Kwota Pożyczki: {Loans.Amount} zł
Prowizja:
{Loans.LoanFees}  zł
Odsetki: {Loans.InterestFees} zł

Kredyt wiązany lub w formie odroczonej płatności
– opis towaru lub
usługi:
– cena:
 NIE DOTYCZY
Wymagane zabezpieczenia kredytu
Zabezpieczenie jakie będzie Pan/Pani musiał/a
przedstawić w związku z umową o kredyt
 NIE DOTYCZY
Informacja czy umowa o kredyt przewiduje gwarancję spłaty całkowitej kwoty kredytu wypłaconej
na jej podstawie
Jeżeli zgodnie z postanowieniami umowy o kredyt płatności
dokonywane przez Pana/Panią nie są zaliczane do spłaty całkowitej kwoty kredytu, ale będą
wykorzystywane do zgromadzenia kapitału przez okresy i na zasadach określonych w umowie o kredyt lub
w umowie dodatkowej, to umowa o kredyt nie przewiduje gwarancji spłaty całkowitej kwoty kredytu
wypłaconej na jej podstawie
 NIE DOTYCZY

 

  1. Koszty kredytu
Stopa oprocentowania kredytu oraz warunki jej zmiany W przypadku udzielenia Pożyczki na warunkach promocyjnych i jednoczesnej terminowej spłaty Pożyczki
promocyjnej:

— odsetki kapitałowe: {Loans.InterestRate}% w stosunku rocznym

W przypadku udzielenia Pożyczki bez warunków promocyjnych lub naruszenia przez Pożyczkobiorcę
obowiązku terminowej spłaty Pożyczki promocyjnej:

— odsetki kapitałowe: {Loans.InterestRate} % w stosunku rocznym 

Odsetki kapitałowe naliczane są według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności sumy stopy
referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 3,5 punktów procentowych, tj. dwukrotności odsetek
ustawowych wskazanych w art. 359 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz. U.
Nr 16, poz. 93, ze zm.) (odsetki maksymalne).

Odsetki kapitałowe naliczane są od kwoty kapitału Pożyczki, za każdy dzień korzystania przez
Pożyczkobiorcę z Pożyczki, począwszy od daty udostępnienia przez Pożyczkodawcę środków z tytułu
Pożyczki, do dnia poprzedzającego całkowitą spłatę Pożyczki, przy czym podstawą do ich obliczenia
jest aktualna wysokość kwoty Pożyczki pozostającej do spłaty.

W przypadku obniżenia wysokości stopy odsetek maksymalnych w rozumieniu art. 359 § 2 oraz § 2¹
Kodeksu cywilnego, wysokość stopy Odsetek kapitałowych ulega obniżeniu do aktualnej wysokości stopy
odsetek maksymalnych. W przypadku podwyższenia wysokości stopy odsetek maksymalnych, wysokość stopy
Odsetek kapitałowych Pożyczki ulega podwyższeniu do aktualnej wysokości stopy odsetek maksymalnych.
W przypadku zmiany wysokości stopy Odsetek kapitałowych w czasie obowiązywania Umowy będącej
wynikiem zmiany wysokości odsetek maksymalnych, Pożyczkobiorca niezwłocznie otrzyma od
Pożyczkodawcy, na trwałym nośniku, informację o tej zmianie.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – Jest to całkowity koszt kredytu
ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku
rocznym przedstawiona aby pomóc Panu/Pani w porównaniu oferowanych kredytów
W przypadku udzielenia Pożyczki bez warunków promocyjnych lub naruszenia przez Pożyczkobiorcę
obowiązku terminowej spłaty Pożyczki promocyjnej:

 

RRSO = {original_apr} %

 

W przypadku udzielenia Pożyczki na warunkach promocyjnych i jednoczesnej terminowej spłaty Pożyczki
promocyjnej:

 

RRSO = {apr} %

*Założenia przyjęte do obliczenia rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania:

a) Umowa Pożyczki będzie obowiązywać przez czas, na który została zawarta oraz że Pożyczkodawca i
Pożyczkobiorca wypełnią zobowiązania wynikające z Umowy w terminach określonych w tej Umowie;

b) datą początkową będzie data wypłaty Pożyczki;

c) odstępy czasu między datami używanymi w obliczeniach wyrażone będą w latach lub w ułamkach roku,
przy czym rok liczy 365 dni;

d) wynik obliczeń podaje się z dokładnością do co najmniej jednego miejsca po przecinku, przy czym
jeżeli cyfra występująca po wybranym przez obliczającego miejscu po przecinku jest mniejsza niż 5,
cyfrę tę pomija się, gdy zaś jest większa albo równa 5, cyfrę poprzedzającą zwiększa się o 1;

e) RRSO oblicza się zgodnie ze wzorem matematycznym zamieszczonym w Załączniku do Ustawy o kredycie
konsumenckim;

f) stopa oprocentowania Pożyczki, prowizje i opłaty są niezmienne przez cały okres obowiązywania
Umowy.

Reprezentatywny przykład:
Opłata rejestracyjna 0,01 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita
kwota pożyczki 1500 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 7,2%
(odsetki maksymalne); opłata przygotowawcza 0 PLN; prowizja 232,35 PLN; odsetki kapitałowe 8,88 PLN;
całkowity koszt pożyczki 241,23 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1741,23 PLN; Rzeczywista Roczna
Stopa Oprocentowania (RRSO) 513,72%. Stan na dzień 29.05.2020 r.

 

Obowiązek zawarcia umowy dodatkowej

Do uzyskania kredytu konieczne jest zawarcie przez Pana/Panią umowy dodatkowej, w szczególności umowy
ubezpieczenia lub innej umowy

NIE DOTYCZY
Koszty, które zobowiązany/a będzie Pan/Pani ponieść w związku z umową o kredyt 1. W przypadku udzielenia Pożyczki na warunkach promocyjnych i jednoczesnej terminowej spłaty
Pożyczki promocyjnej:

  • Prowizja: {Loans.LoanFees} zł
  • Odsetki kapitałowe: {Loans.InterestFees} zł

2. W przypadku udzielenia Pożyczki bez warunków promocyjnych lub naruszenia przez Pożyczkobiorcę
obowiązku terminowej spłaty Pożyczki promocyjnej:

  • Prowizja: {Loans.OriginalLoanFees}  zł
  • Odsetki kapitałowe: {Loans.OriginalInterestFees} zł
Koszty prowadzenia jednego lub kilku rachunków w celu dokonywania wpłat i wypłat
środków pieniężnych
NIE DOTYCZY
Koszty korzystania z instrumentów płatniczych (np. karty kredytowej) NIE DOTYCZY
Inne koszty, które konsument zobowiązany jest ponieść w związku z umową NIE DOTYCZY

 

Warunki, na jakich koszty związane z umową o kredyt mogą ulegać zmianie Pożyczkodawca jest uprawniony do jednostronnej zmiany postanowień Umowy Pożyczki w przypadku:

a) zmiany sposobu lub formy świadczenia usług przez Pożyczkodawcę związanych z wprowadzeniem nowych
rozwiązań technologicznych, nowych produktów lub usług, o ile zmiany te zapewniają należyte
wykonanie Umowy oraz nie naruszają interesu Pożyczkobiorcy;

b) zmiany bądź wprowadzenia nowych powszechnie obowiązujących przepisów prawa mających zastosowanie
do produktów posiadanych przez Pożyczkodawcę;

c) konieczności dostosowania Umowy Pożyczki do stanowisk organów nadzoru, orzeczeń sądów lub decyzji
administracyjnych związanych z ochroną konsumentów.

O zmianie postanowień Umowy Pożyczki, Pożyczkodawca poinformuje Pożyczkobiorcę przed datą wejścia w
życie zmian do Umowy w formie elektronicznej poprzez wysłanie wiadomości e-mail wraz z dokumentem
nowej Umowy lub za pośrednictwem poczty.

Opłaty notarialne NIE DOTYCZY
Skutek braku płatności Odsetki za opóźnienie naliczane są w wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie określonych w art.
481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za
opóźnienie (wysokość
odsetek ustawowych za opóźnienie jest równa sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i
5,5 punktów procentowych). W sytuacji gdyby zmiana wysokości stopy odsetek maksymalnych za
opóźnienie w rozumieniu art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, następująca w dowolnym momencie
trwania Umowy, miała prowadzić do pobierania przez Pożyczkodawcę Odsetek za opóźnienie w wysokości
przekraczającej wysokość odsetek maksymalnych za opóźnienie, Pożyczkodawca samoistnie, obniży
Odsetki za opóźnienie do wartości odpowiadającej nowej wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie.
Jeżeli zmiana odsetek maksymalnych za opóźnienie będzie polegać na ich podwyższeniu, Pożyczkodawca
jest uprawniony do naliczenia Odsetek za opóźnienie na podstawie tej zmienionej wysokości. W
przypadku zmiany wysokości Odsetek za opóźnienie, Pożyczkodawca niezwłocznie poinformuje o tym
Pożyczkobiorcę poprzez przesłanie, na trwałym nośniku, informacji o tej zmianie.

 

  1. Inne ważne informacje:
Odstąpienie od umowy
W terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy ma Pan/Pani
prawo do odstąpienia od umowy:
Tak
Spłata kredytu przed terminem określonym w umowie spłatę kredytu przed terminem Pożyczkobiorca uprawniony jest do dokonania spłaty Pożyczki w całości lub części przed terminem
określonym w Umowie. Za wcześniejszą spłatę części lub całości Pożyczki, Pożyczkodawca nie pobiera
dodatkowej prowizji.
Uprawnienie kredytodawcy do zastrzeżenia prowizji za spłatę kredytu przed terminem NIE DOTYCZY
Sprawdzenie w bazie danych

Jeżeli kredytodawca odmówi Panu/Pani udzielenia kredytu konsumenckiego na podstawie informacji
zawartych w bazie danych kredytodawca niezwłocznie zobowiązany jest przekazać Panu/Pani bezpłatną
informację o wynikach tego sprawdzenia oraz wskazać bazę danych, w której tego sprawdzenia dokonano

Zostanie Pan/Pani sprawdzony/a w następujących bazach danych:

1.    Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. z siedzibą w Warszawie przy
Postępu 17A (02-676),

2.    Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. z siedzibą we
Wrocławiu przy ul. Danuty Siedzikówny 12 (51-214),

3.    Biuro Informacji Kredytowej S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 17A
(02-676).

4.    Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. 31-476 Kraków, ul. Lublańska
38, (31-476)

5.    Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej (www.credit-check.pl).

Prawo do otrzymania projektu umowy o kredyt
Ma Pan/Pani prawo do otrzymania, na
wniosek, bezpłatnego projektu umowy o kredyt konsumencki, jeżeli w ocenie kredytodawcy spełnia
Pan/Pani warunki do udzielenia kredytu konsumenckiego
Ma Pan/Pani prawo do bezpłatnego otrzymania egzemplarza projektu Umowy pożyczki.
Czas obowiązywania formularza Niniejsza informacja zachowuje ważność 30 dni od daty wystawienia formularza, przy założeniu
niezmienności warunków cenowych.

 

  1. Dodatkowe informacje podawane w przypadku sprzedaży usług finansowych na odległość
1) Informacje dotyczące kredytodawcy  
Kredytodawca: KIM Finance Sp. z o.o.
KRS 0000600780, REGON 363690880, NIP 7010545986
Adres: ul. Hoża 86/410, 00-682 Warszawa
Numer telefonu: +48 22 388 64 44
Adres poczty elektronicznej: info@lendon.pl
Numer faksu: NIE DOTYCZY
Adres strony internetowej: www.lendon.pl,
www.lendon.com.pl
Rejestr* KIM Finance Sp. z o.o. jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st.
Warszawy XII Wydział Gospodarczy pod nr. 0000600780
Organ nadzoru* Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
2) Informacje dotyczące umowy kredytowej  
Odstąpienie od umowy* W terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy Pożyczkobiorca ma prawo do skorzystania z prawa do
odstąpienia od Umowy pożyczki. W razie wykonania przez Pożyczkobiorcę prawa odstąpienia Umowa
Pożyczki uważana jest za niezawartą. Pożyczkobiorca wykonuje prawo do odstąpienia poprzez przesłanie
oświadczenia o odstąpieniu na adres Pośrednika lub na adres poczty elektronicznej Pośrednika.
Wybór prawa właściwego*
Do zawartej z Panem/Panią umowy o kredyt będzie miało
zastosowanie prawo:
Prawo polskie.

 

Postanowienie umowy dotyczące wyboru prawa właściwego lub właściwego sądu Do Umowy Pożyczki stosuje się przepisy prawa polskiego. Sądem właściwym do rozstrzygania sporów
wynikłych w związku z Umową Pożyczki, jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego lub sąd
miejsca wykonania zobowiązania.
Prawo właściwe dla zobowiązań pozaumownych wynikających z kontaktów handlowych
mających miejsce przed zawarciem umowy:
Prawo polskie.
Język umowy/język komunikacji Informacje i warunki umowy będą podawane w języku polskim.
3) Informacje dotyczące odwołań
Pozasądowe rozstrzyganie sporów Pożyczkobiorca ma prawo złożyć reklamacje w sprawach dotyczących Umowy Pożyczki. Reklamacje należy
składać w jeden z następujących sposobów:

a) pisemnie na adres pocztowy Pośrednika działającego w tym zakresie na rzecz Pożyczkodawcy;

b) za pośrednictwem e-maila na adres elektroniczny wskazany na Stronie Internetowej;

c) telefonicznie za pośrednictwem infolinii pod numerem telefonu wskazanym na Stronie Internetowej.

Pożyczkobiorca również ma prawo skorzystać z pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich i
wystąpić z wnioskiem o rozpatrzenie sprawy do Rzecznika Finansowego, który jest Podmiotem właściwym
do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy Pożyczkobiorcą a Pożyczkodawcą, zgodnie z
ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o
Rzeczniku Finansowym (Dz. U. z 2017, poz. 2270 ze zm.).

Pożyczkobiorca ma także możliwość skorzystania z internetowej platformy ODR w celu rozstrzygnięcia
sporu powstałego pomiędzy Pożyczkodawcą a Pożyczkobiorcą. Platforma jest dostępna pod adresem https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=PL
i służy pozasądowemu rozstrzyganiu przez internet sporów między konsumentami i
przedsiębiorcami.

×

Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki to 3000 zł na okres 30 dni.

Reprezentatywny przykład: Opłata rejestracyjna 0,01 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita kwota pożyczki 1500 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 7,2% (odsetki maksymalne); opłata przygotowawcza 0 PLN; prowizja 232,35 PLN; odsetki kapitałowe 8,88 PLN; całkowity koszt pożyczki 241,23 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1741,23 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 513,72%. Stan na dzień 29.05.2020 r.

Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Podmiotem udzielającym pożyczki jest KIM Finance Sp. z o.o., zaś Pośrednikiem Creamfinance Poland Sp. z o.o.

×

Jeżeli otrzymasz pożyczkę na warunkach promocyjnych bez naliczania lub z obniżoną wartością prowizji, odsetek kapitałowych lub opłaty przygotowawczej, promocja obowiązuje pod warunkiem, że spłacisz pożyczkę w terminie spłaty określonym w Twojej umowie pożyczki. W przypadku zwrotu pożyczki po upływie tego terminu, promocja przestaje obowiązywać i będziesz zobligowany do spłaty pożyczki zgodnie ze standardowymi warunkami określonymi w Twojej umowie pożyczki. Warunkiem udzielenia pożyczki jest uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Szczegółowe warunki finansowe promocji, jeżeli otrzymasz pożyczkę na warunkach promocyjnych, określone będą w Twojej umowie pożyczki. Więcej w Regulaminie Promocji